Fotografia i film ślubny – najczęściej zadawane pytania

 

film ślubny Poznań, fotografia ślubna Poznań, fotograf ślubny Poznań

 

Czasami pary mają przygotowany zestaw pytań do fotografa ślubnego czy operatora kamery, które zadają przyszłym usługodawcom – staraliśmy się zamieścić tutaj te najczęściej nam zadawane lub to, o co naszym zdaniem warto zapytać. Zdarza się też, że nie wiecie, o co zapytać przed podpisaniem umowy – wtedy również warto przeczytać ten wpis. Mamy nadzieję, że znajdziecie tu odpowiedź na większość pytań, a jeśli nie – zapraszamy do kontaktu!

 

Ogólne

 • Jak zaczyna się nasza współpraca?

Na początek sprawdź dostępność terminu oraz naszą ofertę. Jeśli zainteresują Cię nasze usługi, to możemy się spotkać u nas i porozmawiać o Waszym ślubie, oczekiwaniach, o tym, jak pracujemy – jeśli będziecie zdecydowani na współpracę, to podpisujemy umowę. Jeśli mieszkacie zbyt daleko, żeby się spotkać, to możemy załatwić formalności drogą elektroniczną.

 • Gdzie pracujecie? Czy jesteście w stanie dojechać poza Poznań na reportaż fotograficzny lub filmowy?

Najczęściej zdjęcia z dnia ślubu lub film ślubny wykonujemy w Poznaniu lub najbliższych okolicach, jednak nie ma dla nas problemu, żeby reportaż został wykonany w innym miejscu Polski czy poza granicami kraju, o ile tylko mamy taką możliwość w danym terminie. Przy reportażu wykonywanym poza Poznaniem mogą dojść dodatkowe koszty związane z naszym dojazdem, czasem spędzonym podczas podróży czy ewentualnym noclegiem, o których zawsze informujemy przed podpisaniem umowy (koszty te są zawsze konkretnie podane w umowie).

 • Jakie oferujecie pakiety usług ślubnych?fotografia ślubna Poznań, fotograf ślubny Poznań, film ślubny Poznań

Oferujemy wykonanie reportażu foto video z dnia ślubu, który można uznać za podstawowy pakiet. Poza tymi usługami wszystkie inne można dobrać według własnych potrzeb, nie stosujemy sztywnych pakietów, dodatkowe usługi mogą być dobierane indywidualnie. Dodatkowe usługi, które oferujemy, to:

◊ sesja narzeczeńska filmowa/ fotograficzna (sesja narzeczeńska filmowa nie stanowi oddzielnego filmu, ujęcia te urozmaicają film z dnia ślubu oraz teledysk)

◊ Save The Date (zawiadomienie o dacie ślubu w formie zdjęć lub filmu)

◊ sesja ślubna (plenerowa/ poślubna) fotograficzna lub filmowa (sesja ślubna filmowa nie stanowi oddzielnego filmu, ujęcia te urozmaicają film z dnia ślubu oraz teledysk)

◊ podziękowania dla rodziców w formie filmu

◊ albumy/ fotoalbumy

 • Czy istnieje możliwość dopasowania oferty do naszych wymagań?

W miarę naszych możliwości staramy się dopasować naszą ofertę do Waszych indywidualnych wymagań i potrzeb :)

 • Kiedy kontaktować się z Wami w celu spotkania, ustalenia szczegółów współpracy i ewentualnego podpisania umowy?

Najlepiej z takim wyprzedzeniem, by Wasz termin był jeszcze wolny ;) Niektóre terminy są rezerwowane z półtorarocznym wyprzedzeniem, inne wystarczy rezerwować kilka miesięcy wcześniej, niestety nie ma na to reguły. Najczęściej jest tak, że terminy czerwcowe czy sierpniowe są bardziej rozchwytywane. Rezerwacje przyjmujemy maksymalnie z dwuletnim wyprzedzeniem – wtedy jesteśmy w stanie dać Wam gwarancję, że nie zmienimy planów na dany termin oraz podać konkretny cennik usług.

 • Jesteśmy zdecydowani na Wasze usługi, co teraz powinniśmy zrobić?

Wystarczy zarezerwować termin :) Rezerwacja terminu na wykonanie reportażu foto video z dnia ślubu jest związana z podpisaniem umowy oraz wpłatą zadatku. Dopiero po wpłacie zadatku i podpisaniu umowy termin jest Wasz.

 • Jeszcze się zastanawiamy nad usługodawcą, ale chcielibyśmy wstępnie zarezerwować nasz termin – czy jest taka możliwość?

Niestety nie robimy wstępnych rezerwacji. Rezerwacja jest związana z wpłatą zadatku oraz podpisaniem umowy.

 • Jesteśmy na 100% zdecydowani na Wasze usługi, ale nie możemy się teraz spotkać, czy możecie potrzymać nasz termin przez kilka dni/ tygodni?

Niestety nie trzymamy terminów. Wyobraźcie sobie, że poza Wami są jeszcze inne osoby, które proszą o trzymanie terminu i w rezultacie trzymamy termin kilku parom a w międzyczasie piszą do nas inne osoby, którym odmawiamy. Na koniec któraś z par się jednak nie decyduje. Trzymanie terminów wiąże się dla nas ze stratą potencjalnych klientów, którym musimy odmawiać. Poza tym, jeśli ktoś jest na 100% zdecydowany, to najlepiej, aby od razu zarezerwował swój termin :) Nic nie stoi na przeszkodzie, by dokonać rezerwacji drogą elektroniczną, spotkać możemy się natomiast nieco później, kiedy będziecie już mieli więcej czasu.

 • Czy podpisujecie umowy?

Zawsze podpisujemy umowy. Dzięki temu obie strony mają pewność ustaleń.

 • Co jest konieczne, aby dokonać u Was rezerwacji terminu?

Rezerwacja terminu następuje u nas wraz z wpłatą zadatku i podpisaniem umowy. Można to załatwić drogą elektroniczną, jednak pamiętajcie – termin rezerwujemy dopiero po wpłacie, więc jeśli przelew dojdzie za kilka dni lub zwlekacie z tym jeszcze dłużej, to niestety nie możemy Wam zagwarantować, że Wasz termin będzie przez cały ten czas dostępny.

 • Czy musimy się spotykać w celu podpisania umowy i rezerwacji terminu?

Zawsze wolimy się spotkać, poznać i porozmawiać na żywo o naszej współpracy, ustalić szczegóły. Spotkanie nie jest jednak konieczne, możemy wszelkie formalności załatwić drogą elektroniczną.

 • Ile wynosi zadatek?

Zadatek to 25% ceny za całość zamówionych usług, ale nie więcej niż 1000 zł. Jeśli zadatek wyniesie 1000 zł, to można go rozdzielić na dwie raty po 500 zł (jedna rata płatna przy podpisaniu umowy, kolejna do miesiąca po podpisaniu umowy).

 • Jak wyglądają płatności za usługi?

Przy rezerwacji terminu następuje wpłata zadatku, resztę płatności należy uregulować do dnia ślubu – dzięki temu po Waszym ślubie możemy zająć się przygotowywaniem materiałów i jak tylko całość lub część z nich jest gotowa, to od razu możemy je Wam pokazać :)

sesja ślubna Poznań, sesja poślubna Poznań, fotografia ślubna Poznań, foto video Poznań, kamerzysta ślubny Poznań, filmowanie ślubów poznańfotografia ślubna Poznań, sesja ślubna Poznań, foto video Poznań

…………………………

 • Czy po podpisaniu umowy możemy domówić jeszcze jakąś usługę u Was?

Jak najbardziej, możecie na początku zarezerwować termin ślubu i podpisać umowę na wykonanie reportażu a sesje narzeczeńskie czy ślubne, podziękowania dla rodziców formie filmu albo albumy domówić później, nawet po ślubie. W takim przypadku nie możemy dać jednak gwarancji, że cena usługi nie ulegnie zmianie. Zawsze obowiązuje cennik aktualny w momencie podpisywania umowy.

 • Mamy ślub w dzień tygodnia/ mało obleganym terminie/ poza sezonem ślubnym – czy możemy liczyć na jakiś rabat?

Niestety nie – bez względu na to, czy Wasz ślub odbędzie się w sobotę, czy w dzień tygodnia, to nasz nakład pracy jest taki sam – zawsze tak samo się staramy, jak podczas reportażu wykonanego w każdy inny dzień tygodnia, w sezonie ślubnym, czy poza nim. Zawsze też używamy tego samego sprzętu. Jeśli jednak bierzecie ślub poza sezonem ślubnym, kiedy mamy trochę mniej pracy, to być może uda nam się oddać Wasz materiał troszkę wcześniej :)

 • Czy można obejrzeć jakiś przykładowy cały filmy ślubny wykonany przez Was?

Oczywiście, jest możliwość zapoznania się z całym filmem podczas spotkania – dzięki temu możecie zobaczyć, na co zwracamy uwagę podczas reportażu, jak wygląda montaż filmu i jak dynamiczne są ujęcia. Na stronie internetowej publikujemy jedynie teledyski z filmów ślubnych, ewentualnie krótkie fragmenty filmów.

 • Czy można zobaczyć jakiś przykładowy pełny reportaż fotograficzny wykonany przez Was?

Na spotkaniu pytamy, czy para chce zobaczyć przykładowy cały reportaż fotograficzny.  Na stronie internetowej w galerii prezentujemy jedynie wybrane przez nas zdjęcia, większy zbiór zdjęć z danego reportażu prezentujemy na blogu – nie są to całe materiały, ale niekiedy pokazujemy ponad 100 – 150 zdjęć z danego ślubu, co może już mniej więcej zobrazować, jak wygląda poziom sporej części reportażu fotograficznego. Dzięki temu możecie zobaczyć, na co zwracamy uwagę, jakie kadry wykonujemy, w jakim stylu jest cały materiał.

fotografia ślubna Poznań, fotograf na ślub poznań, film ślubny Poznańfotografia ślubna Poznań, sesja ślubna Poznań, foto video Poznań

fotografia ślubna Poznań, filmowanie Poznań, film ślubny Poznań, foto video Poznań, fotograf ślubny Poznań, kamerzysta na ślub Poznań, sesja poślubna poznań

 

 

 

…………

 • Jakiego sprzętu używacie?

Używamy lustrzanek Canona. Uważamy, że najlepszy sprzęt jest w naszej pracy równie ważny, co nasze umiejętności, jednak nie będziemy tu wymieniać wszystkiego, co posiadamy a odeślemy do naszej galerii fotograficznej i filmowej, która doskonale zobrazuje Wam współdziałanie naszego sprzętu i naszych umiejętności :)

 • Jakim sprzętem filmujecie?

Do filmowania używamy lustrzanek cyfrowych Canona z wymienną optyką, dzięki którym możemy uzyskać niezastąpioną plastykę obrazu, niedostępną dla tradycyjnych kamer. Używamy również stabilizatorów obrazu – steadicam, slider, które pomagają nam uzyskać piękne dynamiczne ujęcia. Oprócz tego zatroszczymy się również o nagranie dźwięku za pomocą dodatkowych mikrofonów.

 • Jak zabezpieczacie się przed utratą danych?

Dane z reportażu i sesji zawsze mamy skopiowane na dwóch dyskach twardych.

 • Czy poza oferowanymi usługami wykonujecie jeszcze jakieś zdjęcia lub filmy?

Poza ofertą na zdjęcia czy film ślubny wykonujemy również inne zlecenia, np. dla firm czy sesje rodzinne.

 • Nie mieliśmy kamerzysty na swoim ślubie, ale mamy materiał filmowy nagrany przez znajomych/ rodzinę – czy można zamówić u Was wykonanie samego montażu?

Jest możliwość zlecenia nam samego montażu ujęć filmowych, jednak nie damy gwarancji, że materiał, który posiadacie będzie się do tego nadawał. Możemy to określić dopiero po zapoznaniu się z Waszym materiałem.

 • Czy wykonujecie ujęcia filmowe lub zdjęcia z drona?

Ujęcia filmowe czy zdjęcia z drona są u nas dostępne w opcjach dodatkowych, ale realizowane przez zewnętrzną firmę, dzięki czemu my w dniu ślubu możemy skupić się tylko na swojej pracy. Zamawiając u nas ujęcia z drona my zlecamy to firmie, z którą współpracujemy, odbieramy od nich materiały i zajmujemy się ich montażem/ obróbką.

Dzień ślubu

zdjęcia ze ślubu Poznań,film ślubny Poznań, sesja ślubna Poznań, fotografia i film poznań, film ślubny Poznań, filmowanie wesel Poznań, kamerzysta ślubny poznań

 • Czy możliwe jest wykonanie zdjęć ślubnych lub filmu w dowolnym miejscu w kraju lub poza granicami?

Tak. Bardzo lubimy podróżować i chętnie podejmiemy się wykonania reportażu w bardziej odległym rejonie, najlepiej jednak zapytać o to przy okazji pytania o dostępność terminu, ponieważ nie zawsze będziemy mieli możliwość dojazdu w bardzo odległe miejsca. Do kosztu naszych usług dojdzie wtedy również koszt związany z naszą podróżą (koszt paliwa, czas spędzony w podróży, ewentualny nocleg), który zawsze uwzględniony jest w postaci konkretnej kwoty w umowie.

 • Czy Wasz dojazd w dniu ślubu jest w cenie wykonania reportażu?

Jeśli reportaż wykonujemy w Poznaniu lub w najbliższych okolicach, to dojeżdżamy w cenie usługi wykonania reportażu z dnia ślubu. Jeśli reportaż miałby odbyć się gdzieś dalej, to doliczamy koszt związany z naszą podróżą, na który składa się koszt paliwa, czas spędzony w trasie oraz koszt ewentualnych noclegów. Koszt naszego dojazdu (jeśli jest doliczany), to zawsze jest uwzględniony w umowie w postaci konkretnej kwoty.

 • Kto zapewnia Wam nocleg w przypadku dojazdu na reportaż w odległe dla Was miejsce?

Nocleg zapewniamy sobie sami, Wy nie musicie sobie tym zaprzątać głowy :)

 • Czy macie pozwolenie na fotografowanie i filmowanie w kościele?

Oczywiście posiadamy legitymacje wydane przez Archidiecezję Poznańską.

 • Czy trzeba się spotykać krótko przed ślubem, żeby ustalić wszystkie szczegóły, których nie znaliśmy jeszcze w chwili podpisywania umowy?

Nie musimy się spotykać przed ślubem. Szczegóły, które musimy wiedzieć zwykle wysyłamy Wam kilka dni przed ślubem mailem w formie pytań, na które odpowiadacie.

 • O czym powinniśmy poinformować fotografa ślubnego / operatorów kamer przed dniem ślubu?

O większość z tego, o czym powinniśmy być poinformowani z pewnością sami Was zapytamy na kilka dni przed ślubem. Najważniejsze jest podanie nam adresów przygotowań, ceremonii oraz wesela a także godziny ceremonii (jeśli w umowie nie zostały one podane lub uległy zmianie) a także planu wesela (godzin, w których planowane są jakieś atrakcje na weselu). Ważną rzeczą jest także poinformowanie nas o tym, na czym Wam szczególnie zależy a po ślubie jest już to niemożliwe do wykonania (np. zdjęcie z kuzynkami, które specjalnie przylatują z USA).

 • Kiedy powinniśmy ustalić szczegóły dotyczące dnia ślubu?

Szczegóły dotyczące dnia ślubu najczęściej ustalamy kilka dni przed ślubem – wysyłamy Wam mailem pytania, na które odpowiadacie.

 • Czy dostaniemy od Was jakieś wskazówki?

Oczywiście :) W mailu, w którym pytamy Was o szczegóły z dnia ślubu dostaniecie od nas również kilka wskazówek, o których być może nie wiecie. Dzięki temu efekty naszej pracy na pewno będą bardziej udane :)

 • Jakie zdjęcia powinniśmy mieć wykonane, o jakie warto Was poprosić w dniu ślubu?

Najważniejsze jest to, żeby wcześniej przemyśleć sobie, na czym Wam zależy. Możecie w tej kwestii także liczyć na naszą poradę. Standardowo wykonujemy zdjęcie grupowe ze wszystkimi gośćmi zaproszonymi na wesele, dodatkowo warto wykonać sobie zdjęcia w mniejszych grupkach, np. z najbliższą rodziną, ze świadkami, z przyjaciółmi a także z każdą parą zaproszoną na wesele – dzięki temu będzie pewność, że wszyscy goście są na zdjęciach (o ile nikt się przed nami nie schowa). Jeśli jeszcze na czymś Wam zależy, to także powinniście nas o tym poinformować przed ślubem.

film ślubny Poznań, sesja ślubna Poznań, fotografia ślubna Poznań, kamerzysta na ślub poznań, foto video Poznań, fotograf na wesele Poznań

 • Jak wygląda Wasza praca w dniu ślubu?

W dniu ślubu zaczynamy zazwyczaj pracę od uwieczniania przygotowań. Zwykle umawiamy się z panną młodą na końcówkę makijażu, ubieranie sukni, butów, biżuterii. Pana młodego uwieczniamy najczęściej przy końcówce ubierania się – zapinanie spinek do mankietów, ostatnich guzików koszuli, zakładanie marynarki. W międzyczasie robimy też ujęcia detali, sukni ślubnej, butów, dodatków, obrączek itp. Następnie fotografujemy i filmujemy spotkanie pary młodej (ten moment warto zaplanować w odpowiednim miejscu, żebyśmy mieli możliwość uchwycenia go z najkorzystniejszej perspektywy). W dniu ślubu nie ustawiamy pary młodej, wyjątkiem są jednak niektóre momenty przygotowań – wtedy zwykle podpowiadamy, jak można się ustawić, żeby coś lepiej wyglądało na zdjęciach czy filmie ślubnym. Po przygotowaniach jedziemy pod kościół i po Waszym wejściu do kościoła stajemy się jedynie obserwatorami :) Ustawiać Was będziemy już jedynie przy zdjęciu grupowym oraz z rodziną/ przyjaciółmi itp. Najczęściej o godzinie 00:30 kończymy reportaż, do tego czasu jesteśmy do Waszej dyspozycji.

 • Od której godziny zaczynacie reportaż w dniu ślubu?

W dniu ślubu nie mamy konkretnej godziny rozpoczęcia reportażu, najczęściej zaczynamy od przygotowań panny młode, zwykle jest to godzina  14, ale wszystko zależy od tego, o której zaczyna się ceremonia. Łącznie jesteśmy z Wami do 11 godzin w dniu ślubu.

 • Do której godziny będziecie z nami w dniu ślubu?

Reportaż z dnia ślubu kończymy o godzinie 00:30, czyli po oczepinach, chyba, że ustalaliśmy z parą młodą inaczej.

 • Czy jest możliwość przedłużenia Waszej pracy w dniu ślubu?

Standardowo reportaż z dnia ślubu trwa maksymalnie do 11 godzin, ale w wyjątkowych sytuacjach jest możliwość przedłużenia reportażu – można dokupić dodatkowe godziny (po wcześniejszym ustaleniu). Nie zawsze jednak będziemy mieli możliwość, by przyjechać wcześniej lub zostać dłużej na weselu, dlatego należy to z nami zawsze wcześniej skonsultować.

 • Co jeśli oczepiny się przedłużą – czy możecie zostać dłużej na naszym weselu?

Jest możliwość dokupienia dodatkowych godzin reportażu, jednak nie zawsze mamy możliwość  zostać dłużej na weselu – jeśli dowiemy się o tym w dniu ślubu, to może się okazać, że nie będzie takiej możliwości.

zdjęcia ślubne Poznań, film ślubny poznań, fotografia ślubna Poznańzdjęcia ślubne Poznań, foto video poznań, fotograf ślubny poznańfotografia ślubna poznań, film ślubny poznań, foto video poznań

 

 

 

 

 

………

 • Co w razie awarii sprzętu, czy macie jakiś zapasowy?

Jak wiadomo sprzęt w każdym momencie może odmówić posłuszeństwa, dlatego na reportaż ślubny zawsze każdy z nas ma zapasowy sprzęt – zarówno lustrzankę, jak i obiektywy a także karty pamięci, baterie czy – w przypadku fotografii – lampy błyskowe.

 • Jak jesteście ubrani w dniu ślubu?

Podczas reportażu foto video w dniu ślubu możecie być pewni, że nie będziemy wyróżniać się strojem i będziemy ubrani stosownie do okazji a także na tyle wygodnie, by nie utrudniało nam to pracy.

 • Czy wykonujecie wywiady z gośćmi w dniu ślubu do filmu?

Możemy nagrać takie wystąpienia, o ile zostanie to przez kogoś zorganizowane. Z naszej strony nie zajmujemy się organizacją wywiadów, nie niepokoimy gości takimi propozycjami, pozostawiamy to w gestii osoby do tego wyznaczonej.

 • Czy na zdjęciach i filmie ślubnym zostaną ujęte wszystkie ważne dla nas momenty z dnia ślubu?

W dniu ślubu rejestrujemy najważniejsze wydarzenia, zawsze prosimy przed ślubem o plan wesela – dzięki temu możemy spodziewać się konkretnych atrakcji i odpowiednio do nich przygotować. Jeśli jednak jakiś moment w dniu ślubu jest dla Was szczególnie ważny, to najlepiej nas o tym wcześniej poinformować. Dobrze jest też wcześniej zadbać o to, by goście, których zapraszacie na ślub i wesele zdawali sobie sprawę, że niektóre ich zachowania mogą spowodować brak jakiegoś ujęcia lub jego pogorszony wygląd (np. kiedy ktoś z gości wejdzie nam w kadr, bo koniecznie chce uchwycić Wasze wyjście z kościoła).

 • Czy wykonujecie zdjęcie grupowe w dniu ślubu?
  sesja ślubna Poznań, foto video poznań, film ślubny Poznań, filmowanie ślubów Poznań, kamerzysta na wesele Poznań, sesja poślubna Poznań

Tak. Miejsce i czas zdjęcia grupowego ustalamy jeszcze przed ślubem. Jeśli chcecie mieć na zdjęciu grupowym wszystkie osoby będące w kościele, to zdjęcie najlepiej wykonać zaraz po wyjściu z kościoła, jeśli chcecie mieć tylko gości zaproszonych na wesele, to zdjęcie można wykonać po przyjeździe na salę lub np. po pierwszym bloku muzycznym.  Nic też nie stoi na przeszkodzie, by wykonać dwa zdjęcia – pod kościołem i na sali.

 • Czy wykonujecie zdjęcia z gośćmi weselnymi?

Tak, na życzenie możemy wykonać zdjęcia w małych grupach lub z każdą parą, która jest na Waszym weselu.

 • Czy każdy z zaproszonych na ślub/ wesele gości będzie uwieczniony na zdjęciach ślubnych oraz filmie? Czy znajdą się tam najbliższe dla nas osoby?

Staramy się, pokazać najbliższą rodzinę na zdjęciach i filmie, jednak nie zawsze musimy sobie zdawać sprawę, że ktoś z zaproszonych jest dla Was szczególnie ważny, dlatego najlepiej jest nas poprosić o zdjęcie z tą osobą. Nie katalogujemy wszystkich gości, dlatego może się zdarzyć, że kogoś nie będzie na zdjęciach ślubnych czy filmie albo że pojawiać się tam będzie bardzo rzadko. Dotyczy to głównie osób, które nie uczestniczą w tańcach. Aby temu zapobiec warto poprosić nas o zdjęcia z najbliższymi, których koniecznie chcecie mieć uwiecznionych. Są też osoby, które skutecznie nas unikają a my niestety nie możemy nikogo zmuszać lub robić zdjęcia osobie, która ewidentnie tego nie chce.

 • Czy fotografujecie i filmujecie gości siedzących przy stołach?

Fotografujemy i filmujemy osoby bawiące się na parkiecie. Jeśli ktoś wznosi toast, to także zrywamy się do pracy, jednak nie mamy zwyczaju fotografować/ filmować osób jedzących przy stole. Goście weselni mogą traktować swoje miejsce przy stole jako schronienie, gdzie nikt ich nie podgląda ;) Jeśli jednak zauważymy, że grupka gości prowadzi miłe rozmowy przy stole i nie jedzą w tym czasie, to staramy się ich uwiecznić – tutaj kierujemy się własnym wyczuciem – gdy tylko dostaniemy jakiś sygnał świadczący o tym, że któraś z osób nie życzy sobie, abyśmy ją uwieczniali na zdjęciach czy filmie, to przestajemy. Osoby starsze, które rzadko wychodzą na parkiet albo wcale, staramy się uchwycić, ale nie gwarantujemy, że każdy z gości weselnych znajdzie się na zdjęciach czy filmie, dlatego warto zrobić sobie wspólne zdjęcie np. z każdą parą.

filmowanie ślubów poznań, sesja ślubna Poznań, film slubny Poznań

 • Czy istnieje możliwość wykonania krótkiej sesji zdjęciowej lub filmowej w dniu ślubu?

Jest taka możliwość, zwykle wykonujemy takie zdjęcia np. podczas przygotowań, kiedy ktoś ma ładny ogród przy domu lub po pierwszym bloku muzycznym, jeśli przy sali znajduje się ładne miejsce. Musicie jednak pamiętać, że w dniu ślubu jesteśmy mocno ograniczeni – ogranicza nas nie tylko czas, ale także miejsce i pogoda – nie zawsze da radę zrobić ładne zdjęcia w miejscach, które mamy do dyspozycji. Poza tym czas w dniu ślubu lepiej poświęcić gościom, którzy tam dla Was przyjechali. Na pewno warto wykonać kilka zdjęć, ale nie będzie takich samych możliwości jak podczas sesji wykonanej po dniu ślubu, kiedy nie trzeba się martwić tym, że sukienka może się pobrudzić. Dodatkowo zdjęcia wykonane przez nas w ramach sesji ślubnej w innym dniu są przez nas retuszowane.

 • Czy dysponujecie sprzętem pozwalającym odtworzyć film z podziękowaniami dla rodziców na weselu? Czy moglibyście się tym zająć?

Nie zajmujemy się odtwarzaniem filmu z podziękowaniami dla rodziców w czasie wesela.

 • O czym musimy pamiętać przy odtwarzaniu filmu z podziękowaniami dla rodziców na weselu?

Film warto wcześniej odtworzyć na tym samym urządzeniu, z którego będzie odtwarzany w dniu wesela. Miło jest, kiedy dla rodziców czy najbliższej rodziny przygotowane zostaną krzesła, na których mogą siedzieć podczas wyświetlania filmu :)

 • Co może utrudniać pracę fotografowi ślubnemu lub operatorom kamer w dniu ślubu?

Jest kilka rzeczy, które mogą skutecznie utrudnić nam pracę lub obniżyć jakość efektu końcowego. Oczywiście w miarę możliwości zawsze staramy się jakoś sobie z tym poradzić, ale pewnych rzeczy można uniknąć, kiedy pomyśli się o tym wcześniej. Zdarza się, że goście weselni chcą robić Wam zdjęcia i nie ma w tym niczego złego, o ile robią to z wyczuciem i nie przeszkadzają nam w pracy, jednak bywa, że w ostatnim momencie ważnego wydarzenia ktoś wejdzie nam w kadr, żeby zrobić zdjęcie komórką, np. przy wyjściu z kościoła – nie zawsze zdążymy się przesunąć, nie zawsze w ogóle mamy taką możliwość i w efekcie przy wyjściu z kościoła będziecie mieli plecy cioci na zdjęciu. Najlepiej, jeśli powiadomicie wcześniej swoich gości, że pfilm ślubny Poznań, foto video Poznań, zdjęcia ślubne Poznań, sesja ślubna Poznań, kamerzysta poznań, filmowanie ślubów poznań, fotografia ślubna Poznań, fotograf na ślub Poznańodczas ślubu i wesela będą osoby odpowiedzialne za wykonanie zdjęć i filmu i żeby zwracali uwagę, czy im nie przeszkadzają – na pewno ułatwi nam to pracę :) Dla operatorów kamer jest jeszcze dodatkowy problem – zapewne wiecie, jak wygląda na filmie moment, kiedy błyska jakaś lampa od aparatu, zwłaszcza, kiedy osoba robiąca zdjęcie znajduje się blisko lub na wprost osoby filmującej – dobrze jest ograniczyć do minimum taki efekt na swoim filmie ślubnym.

 • Co może ułatwić pracę fotografowi ślubnemu lub operatorom kamer w dniu ślubu?

Na pewno i przede wszystkim Wasz uśmiech :) Nie jest to może do końca ułatwienie naszej pracy, ale na pewno ją umila i zdecydowanie poprawia jej efekty :) Nie chodzi o to, żebyście cały czas patrzyli w obiektyw i uśmiechali się, chodzi raczej o to, byście byli zajęci sobą, nie zwracali na nas zbyt dużej uwagi, ale cały czas pamiętali o uśmiechach na twarzach :) Do tego możecie nas wcześniej poinformować, czy na czymś szczególnie Wam zależy, na co sami moglibyśmy nie zwrócić uwagi. Poza tym dostaniecie od nas kilka wskazówek podczas ustalania szczegółów dotyczących dnia ślubu, z których możecie skorzystać.

 • Czy możemy mieć wujka robiącego zdjęcia/ filmującego?

Oczywiście, że możecie mieć wujka robiącego zdjęcia, ale w dniu ślubu najlepiej, jeśli będziecie mieli samego wujka a aparat zostawi on w domu ;) Nie przeszkadza nam, gdy ktoś z gości zrobi Wam jakieś zdjęcie, ale naszą pracę może utrudniać osoba, która – by wykonać jakieś ujęcie – wejdzie nam w kadr. Pamiętajcie też, że taka osoba może występować obok Was na wielu ujęciach, które od nas otrzymacie – pomimo naszych starań nie zawsze będziemy w stanie tak wykonać ujęcie, by tej osoby nie było w kadrze. Najlepiej, jeśli goście tego dnia będą bawić się z Wami a my zajmiemy się rejestracją wydarzeń :)

 • O czym warto poinformować gości weselnych przed ślubem?

Na pewno o tym, że macie osoby odpowiedzialne za utrwalenie Waszego dnia na zdjęciach i filmie :) Dobrze jest, kiedy goście przed nami nie uciekają, nie unikają naszych obiektywów i nie przeszkadzają nam w pracy, nie rywalizują z nami o wykonanie jakiegoś ujęcia.

Sesja ślubna fotograficzna/ filmowa

 • Jakie sesje zdjęciowe lub filmowe można u Was wykonać?1, zagraniczna sesja zdjęciowa, fotografia ślubna Poznań, fotografia ślubna Szczecin, foto video Poznań

Poza reportażem foto video z dnia ślubu możemy również wykonać:

◊ sesję narzeczeńską filmową/ fotograficzną

◊ Save The Date (zawiadomienie o dacie ślubu w formie zdjęć lub filmu)

◊ sesja ślubna (plenerowa/ poślubna) fotograficzna lub filmowa

◊ podziękowania dla rodziców w formie filmu

Wykonujemy także sesje rodzinne, czasami współpracujemy z firmami.

 • Czy na sesje ślubne trzeba decydować się w momencie podpisania umowy na reportaż foto video, czy można to zrobić później?

Na wszystkie dodatkowe sesje można zdecydować się później, po podpisaniu umowy na reportaż ślubny. Wówczas podpisujemy aneks do umowy lub osobną umowę na sesję ślubną. Należy jednak pamiętać, że cena usług może się zmienić – tylko umowa daje nam gwarancję niezmiennej ceny za daną usługę, dlatego jeśli na sesję zdecydujecie się później, to jest ryzyko, że cennik będzie już inny. Dodatkowo może się okazać, że mamy już jakieś inne plany i realizacja sesji narzeczeńskiej przed Waszym ślubem będzie już niemożliwa, bo nie znajdziemy odpowiedniego terminu i tym samym nie będziemy mogli przyjąć tego zlecenia. Jeśli będziecie chcieli nagrać np. film z podziękowaniem dla rodziców, to będzie też ryzyko, że za późno się na to zdecydowaliście i nie zdążymy z realizacją tego filmu (najlepiej wykonać go mniej więcej miesiąc przed ślubem – wtedy ze spokojem zdążymy go zmontować na Wasze wesele).

 • Czym jest sesja narzeczeńska i czy warto ją wykonać?

Jeśli chodzi o fotograficzną sesję narzeczeńską, to jest to sesja wykonana przed ślubem. Efektem sesji są Wasze wspólne zdjęcia z czasów, kiedy jeszcze jesteście parą narzeczonych. W albumie mogą one tworzyć początek pięknej historii a po jakimś czasie dołożycie do nich zdjęcia z dnia ślubu i sesji ślubnej :) Stanowią one równie piękną pamiątkę, jak zdjęcia ślubne. Czy warto ją wykonać? Na sesje narzeczeńskie bardzo często decydują się pary, które nie mają wspólnych ładnych profesjonalnych zdjęć a chciałyby móc te czasy wspominać tak samo, jak dzień ślubu. My polecamy taką sesję szczególnie osobom, które boją się aparatu i nie lubią być fotografowane – po takiej sesji każdy trochę oswoi się z obiektywem, my podpowiemy, co dobrze a co źle wygląda na zdjęciach, damy kilka wskazówek, dzięki czemu w dniu ślubu nikt nie będzie się stresował tym, że robimy mu zdjęcia :) Taką sesję warto także wykorzystać jako prezent dla rodziców – można podarować im jakieś zdjęcia w ramce lub w formie albumu. Zdjęcia z sesji można też wykorzystać do zaproszeń ślubnych lub do dekoracji sali. Sesja narzeczeńska filmowa jest natomiast, poza cudowną pamiątką, przepięknym urozmaiceniem filmu ślubnego – dostarcza mu bardzo cennych ujęć, dzięki czemu całość staje się bardziej dynamiczna. Miejsce sesji możecie dobrać do własnych wymagań – wszystko zależy od tego, czy wolicie klimat miejski, czy zdjęcia na łonie natury, czy w przytulnym pomieszczeniu.

sesja ślubna Poznań, sesja narzeczeńska Poznań, fotografia ślubna Poznań, fotograf ślubny poznań, foto video Poznań, film ślubny Poznań, fotograf na wesele poznań, fotograf na ślub Poznań, film ślubny poznańsesja narzeczeńska Poznań, sesja ślubna Poznań, fotograf ślubny Poznań, fotografia ślubna Poznań, foto video Poznań, kamerzysta Poznań, fotograf Poznań

 • Czy możemy wykonać u Was samą sesję ślubną lub narzeczeńską albo film – podziękowania dla rodziców?

Oczywiście! Czasami termin ślubu zarezerwowała już inna para, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy wykonali dla Was sesję narzeczeńską czy ślubną. Na takie sesje umawiamy się w dni tygodnia. Możemy również wykonać film w formie podziękowań dla rodziców :)

 • Co to jest Save The Date?

Save The Date to zawiadomienie o dacie Waszego ślubu w postaci zdjęć lub filmu. Takie zawiadomienie można wykonać na wiele sposobów, zwłaszcza, jeśli wybierzecie wersję filmową :) Link do gotowego filmu możecie przesłać znajomym, można go wysłać także na płycie. Zdjęcia natomiast można wykorzystać w Waszych zaproszeniach ślubnych :)

 • Dlaczego sesję ślubną warto wykonać w inny dzień niż dzień ślubu?

Przede wszystkim dlatego, że w dniu ślubu jesteśmy ograniczeni pod wieloma względami- najbardziej ogranicza nas czas – zwykle sesja w dniu ślubu nie trwa dłużej niż 15 – 20 minut. Do tego dochodzi Wasz stres, ciężko bowiem wyluzować się całkowicie, kiedy wiecie, że za godzinę czy dwie czeka Was ślub. Jeśli sesję chcecie wykonać podczas wesela, to zawsze myśli się o tym, że sukienka się wybrudzi, że fryzura będzie gorzej wyglądać a dodatkowo goście się denerwują, bo każdy chciałby z Wami porozmawiać – nie ma w tym nic dziwnego, w końcu na wesele przyjechali właśnie dla Was. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze to, że miejsce sesji musi być blisko, bo nie ma czasu nigdzie jeździć i zdjęcia są robione po prostu w najbliższym miejscu, które nie zawsze jest wyjątkowo ładne. Pogoda również nie musi dopisać… Sesję ślubną innego dnia niż dzień ślubu można przełożyć, ale jeśli jej wykonanie zaplanujemy na dzień ślubu, to w przypadku brzydkiej pogody jest ryzyko, że sesja się w ogóle nie odbędzie. Dodam także, że zdjęcia z sesji w dniu ślubu są u nas w cenie reportażu, jednak zdjęć z reportażu nie retuszujemy, są one jedynie obrabiane. Jeśli umawiacie się z nami na sesję ślubną w innym dniu, to otrzymujecie w jej wyniku obrobione i wyretuszowane zdjęcia.

 • Czy wykonujecie podziękowania dla rodziców w formie filmu?

Tak, przykładowe filmy z podziękowaniami dla rodziców znajdziecie w naszym portfolio filmowym.

podziękowania dla rodziców Poznań, film podziękowania dla rodziców, podziękowania dla rodziców w formie filmu

 • W jakie dni/ w jakich godzinach wykonujecie sesje filmowe i fotograficzne?

Wszystkie sesje filmowe i fotograficzne (narzeczeńskie, ślubne, Save The Date) czy ujęcia do filmu z podziękowaniami dla rodziców wykonujemy w od poniedziałku do czwartku, w godzinach 10:00 – 20:00. Na konkretny termin należy umawiać się z 3 – 4 tygodniowym wyprzedzeniem, w innym wypadku możemy już mieć pozajmowane terminy. Oczywiście na wszelkie sesje wyjazdowe umawiamy się indywidualnie.

 • W jakim terminie najlepiej wykonać sesję poślubną fotograficzną lub filmową?

Sesję ślubną najlepiej wykonać w ciągu tygodnia od dnia ślubu –  z doświadczenia wiemy, że jest to najlepszy czas. Każda para jest jeszcze wtedy podekscytowana ślubem, często bukiet ślubny jest jeszcze w na tyle dobrym stanie, że można go użyć, poza tym – im wcześniej wykonacie taką sesję, tym szybciej będziecie się cieszyć gotowymi zdjęciami lub filmem :) Na pewno odradzamy wykonanie sesji po podróży poślubnej, jeśli planujecie na niej zażywać kąpieli słonecznych – często na ciele pozostają nieopalone ślady po stroju kąpielowym, dodatkowo bardzo ciemna skóra niekoniecznie dobrze będzie wyglądać w towarzystwie białej sukni.

 • W jakim terminie najlepiej wykonać sesję zdjęciową narzeczeńską, film narzeczeński, podziękowania dla rodziców w formie filmu?

Ciężko tu podać odpowiedni termin, bo jest on częściowo zależny od pomysłu na sesję – jeśli macie ślub wczesną wiosną a na zdjęciach z sesji narzeczeńskiej chcielibyście się oglądać w otoczeniu zieleni, to najlepiej wykonać ją jeszcze wiosną czy latem w roku poprzedzającym ślub. Jeśli zdjęcia czy film z sesji chcielibyście wykorzystać na weselu (np. film z podziękowaniami dla rodziców ma być pokazany na weselu), to powinniście ją wykonać mniej więcej miesiąc przed dniem ślubu. My potrzebujemy zwykle od 2 – 4 tygodni na obróbkę zdjęć czy montaż ujęć.

 • Gdzie najlepiej wykonać sesję ślubną, sesję narzeczeńską, film z podziękowaniami dla rodziców? Czy macie jakieś sprawdzone miejsca na takie sesje?

Mfotografia ślubna poznań, kamerzysta na ślub poznań, kamerzysta na wesele poznań, sesja ślubna poznań, foto video Poznań, filmowanie Poznańamy swoje sprawdzone miejsca na sesje ślubne czy narzeczeńskie, ale wszystko zależy od tego, jak wyobrażacie sobie taką sesję – czy interesuje Was sesja wśród kamieniczek w zabytkowym centrum miasta, czy sesja w stadninie w otoczeniu koni, czy w pałacu, a może na łące… Na początku potrzebujemy kilku informacji od Was i kiedy już znamy Wasze potrzeby, to możemy zaproponować najlepsze dla Was miejsce :) Oczywiście mile widziane są też Wasze pomysły na miejsce sesji :)

 • Jak długo trwa sesja zdjęciowa ślubna lub sesja narzeczeńska?

Długość sesji fotograficznej jest zależna od tego, co wybierzecie z naszej oferty. Trwają one od 1,5 – 6 godz., a w przypadku sesji wyjazdowych, np. zagranicznych ten czas jest ustalany indywidualnie.

 • Jak długo trwa nagrywanie ujęć do filmowej sesji ślubnej, narzeczeńskiej lub do filmu z podziękowaniami dla rodziców?

Sesje filmowe trwają od 1,5 – 2 godz. (sesje niestanowiące osobnych filmów, z których ujęcia są wykorzystywane do montażu filmu z dnia ślubu), nagrywanie ujęć do filmu z podziękowaniami dla rodziców trwa około 2 – 3 godz.

 • Czy możliwe jest wykonanie sesji ślubnej lub narzeczeńskiej w dowolnym miejscu w kraju lub poza jego granicami?

Tak. Nie boimy się podróży, nawet w odległe miejsca, dlatego jeśli wymarzysz sobie sesję w Krakowie, na Santorini, w Madrycie czy też na drugim końcu świata, to na pewno nie przestraszymy się odległości :) Wówczas należy wszystko z nami wcześniej omówić, żebyśmy zarezerwowali odpowiednie dni, zwłaszcza, jeśli sama podróż zajmie nam kilka godzin. Do kosztu takiej sesji może dojść koszt związany z naszą podróżą, na który składa się cena biletów, nasz czas spędzony w podróży oraz koszt ewentualnych noclegów.

 • Z jakim wyprzedzeniem należy umawiać się na termin sesji zdjęciowych lub filmowych, nagrań do filmu z podziękowaniami dla rodziców?

Termin na sesje najlepiej ustalać z 3 – 4 tygodniowym wyprzedzeniem. Jest oczywiście szansa, że mamy wolny termin z dnia na dzień na wykonanie sesji, ale jeśli zależy Wam na jakimś konkretnym dniu lub wiecie, że w danym okresie będziecie mieli urlop, to lepiej rezerwować termin sesji wcześniej :)

 • Co jeśli w umówionym terminie sesji ślubnej będzie brzydka pogoda?

Jeśli pogoda nie będzie pozwalała nam na uzyskanie ładnych efektów na zdjęciach, czy filmie, to możemy wyznaczyć inny termin sesji.

 • Czy Wasz dojazd na miejsce wykonania sesji fotograficznej lub filmowej jest w cenie jej wykonania?

Jeśli sesja odbywa się na terenie Poznania lub w najbliższych okolicach, to nie pobieramy opłat za dojazd. Jeśli natomiast umawiamy się na sesję w dalszym rejonie, to do ceny sesji może dojść również koszt związany z naszą podróżą (koszt paliwa/ biletów, nasz czas spędzony w podróży, koszt ewentualnych noclegów), o którym zawsze informujemy, kiedy poznamy miejsce sesji.

 • Czy koszt dojazdu na sesję ślubną ulegnie zmianie, jeśli zaproponujemy własny transport?

Koszt może się wówczas zmniejszyć, jednak musicie mieć również świadomość, że koszt dojazdu nie jest równoznaczny z kosztem paliwa. Jadąc na drugi koniec Polski czy poza granice kraju, spędzamy w podróży swój czas, który moglibyśmy spędzić z rodziną lub przyjaciółmi, czasami potrzebujemy zarezerwować sobie gdzieś nocleg, dlatego koszt podróży może być wyższy niż cena samego paliwa.

 • Mamy swoje pomysły na wykonanie sesji ślubnej – czy możecie je zrealizować?

Zawsze cieszymy się, kiedy para ma jakieś swoje pomysły na sesję, o ile zrealizowanie tych pomysłów nie zmusza nas do wykonywania pracy wbrew sobie. Na pewno widzieliście nasze portfolio, mieliście okazję poznać nasz styl – jeśli Wasz pomysł jest spójny z naszym stylem, to macie ogromną szansę nfilm ślubny Poznań, sesja ślubna Poznań, fotograf ślubny Poznań, foto video Poznań, fotograf poznań, kamerzysta na wesele Poznań, fotograf na ślub Poznań, filmowanie wesel Poznańa to, że świetnie się dogadamy a z efektów  będziecie zadowoleni :) Wierzymy, że wybierając nas jako usługodawców, wybraliście razem z nami styl zdjęć czy filmu, jaki Was interesował. Nie ma sensu natomiast zmuszać nas do zrobienia czegoś w zupełnie innym stylu, niż dotychczas robiliśmy, ponieważ nie ma wtedy żadnej gwarancji na to, jaki będzie efekt końcowy.

 • Podziękowania dla rodziców w formie zdjęć lub filmu – o czym musimy pamiętać?

Jeśli decydujecie się na taką formę podziękowań dla rodziców, to musicie pamiętać, żeby sesję wykonać odpowiednio wcześnie – na tyle wcześnie, żebyśmy zdążyli oddać Wam gotowy film lub zdjęcia. Zwykle potrzebujemy na obróbkę czy montaż materiałów z sesji od 2 – 4 tygodni. Poza tym warto się wcześniej przygotować – jeśli potrzebujecie jakichś przedmiotów czy kartek z napisami do takiej sesji, to warto to wszystko uszykować wcześniej i mieć gotowy plan.

 • Czy sesję fotograficzną i filmową możemy u Was wykonać w tym samym czasie?

Jeśli sesja wiąże się z wizytą w kilku miejscach, to na pewno będzie dla Was wygodniej zrealizować ujęcia do filmu i zdjęcia w tym samym czasie, dlatego z naszej strony nie robimy problemów. Musicie jednak pamiętać, że czas takiej sesji będzie krótszy niż suma czasu sesji fotograficznej i sesji filmowej, jednakże pracując w zespole idzie nam to dużo sprawniej :)

Gotowy film ślubny/ zdjęcia ślubne

 • Ile zdjęć otrzymamy z reportażu?

Z reportażu fotograficznego trwającego 11 godzin (przy wyborze jednego fotografa) otrzymacie minimum 300 zdjęć po obróbce, natomiast z reportażu który wykonujemy we dwójkę otrzymacie minimum 400 zdjęć. Zwykle oddajemy trochę więcej fotografii niż podane minimum, ale na tyle na pewno możecie liczyć, większa ilość ujęć nie jest gwarantowana. Wszystkie z tych zdjęć są poddane obróbce i nagrane na pendrive.

 • Ile zdjęć otrzymujemy z sesji ślubnej lub narzeczeńskiej

Z sesji ślubnej lub narzeczeńskiej otrzymacie od 15 – 60 zdjęć, w zależności od wybranego pakietu. Wszystkie zdjęcia z sesji są poddane obróbce oraz retuszowane.

 • Czy można domówić dodatkowe zdjęcia z dnia ślubu, sesji ślubnej lub narzeczeńskiej?

Jeśli mamy jakieś cenne ujęcia, poza tymi, które gwarantujemy w umowie, to na pewno nie schowamy ich przed Wami, nie musicie jednak za nie dopłacać. Najlepiej, jeśli będziecie oczekiwać tylu ujęć, ile jest w umowie, nie zawsze bowiem wychodzi ich więcej. Jeśli natomiast wyjdzie coś jeszcze, to na pewno dostaniecie to od nas jako miłą niespodziankę :)

film ślubny Poznań, sesja plenerowa Poznań, zdjęcia ślubne Poznań, fotografia ślubna poznań, foto video poznań, kamerzysta na wesele Poznań, fotograf ślubny poznańzdjęcia ślubne Poznań, sesja ślubna Poznań, film ślubny Poznań, foto video Poznań, kamerzysta na wesele Poznań, fotografia ślubna poznań

………….

 • Jak długi jest gotowy film ślubny?

Zmontowany film ślubny z reportażu trwającego 11 godzin trwa 40 – 60 minut.

 • Czy można przedłużyć gotowy film ślubny?

Tak, można zamówić u nas montaż całego (udanego) materiału filmowego z dnia ślubu. Tak zmontowany materiał ma zwykle długość około 2 godzin – wszystko zależy od dynamiki wesela.

 • Jak długi jest klip (teledysk / skrót) ślubny?

Teledysk trwa około 3 – 5 minut.

 • Jak długi jest film – podziękowania dla rodziców?

Gotowy film z podziękowaniami dla rodziców trwa około 3 – 5 minut.

 • Ile trwa gotowy materiał z sesji ślubnej lub narzeczeńskiej? Czy tworzą one osobny film?

Zsumowany czas gotowych ujęć z pojedynczej sesji filmowej wynosi najczęściej 3 – 5 minut. Nie tworzą one osobnego filmu, są natomiast bardzo cennymi ujęciami, które urozmaicają film ślubny i teledysk.

 • fotograf na wesele Poznań, zagraniczna sesja zdjęciowa, sesja ślubna Poznań, film ślubny Poznań, fotografia ślubna Poznań, filmowanie Poznań, fotograf ślubny Poznań, fotograf na wesele Poznań, kamerzysta na ślub poznańCzy wykonujecie krótkie filmy ślubne 10 – 15 minutowe?

W ofercie nie mamy takich filmów, w wyjątkowych przypadkach możemy się podjąć wykonania takiego zlecenia, jednak jego cena nie będzie znacznie niższa niż wersji godzinnej.

 • Czy można u Was zamówić sam teledysk ślubny?

Teledysk ślubny jest w zasadzie dodatkiem do godzinnego filmu ślubnego, który oferujemy. Aby wykonać taki teledysk, mamy w dniu ślubu dokładnie tyle samo pracy a przy montażu wszystkie wykonane ujęcia musimy przejrzeć, powybierać itp. Nasz nakład czasu i pracy nie jest dużo mniejszy niż w przypadku wykonania godzinnego filmu ślubnego, dlatego – nawet jeśli zdecydowalibyście się na taką usługę – cena samego teledysku nie będzie znacznie niższa niż godzinnego filmu.

 • Czy można u Was zamówić tylko długi film, bez teledysku?

Tak, jednak cena usługi nie ulegnie wtedy drastycznej zmianie. Rezygnując z teledysku cena zmniejszy się o 100 zł.

 • Po jakim czasie otrzymamy gotowy film ślubny/ zdjęcia ze ślubu?

Czas, jaki jest wpisany do umowy wynosi do 90 dni roboczych od daty ślubu / sesji poślubnej.

 • W jakiej formie otrzymamy film ślubny/ zdjęcia ślubne?

Film ślubny w jakości Full HD otrzymacie nagrany na pendrive. Zdjęcia w postaci plików JPG również otrzymacie na pendrive.

 • Jak wygląda gotowy film ślubny, jakie ujęcia się w nim znajdą?

Najczęściej 5 – 10 minut filmu stanowią nagrania z przygotowań – np. z końcówki makijażu, ubierania się panny młodej i pana młodego, ich spotkania a także ujęcia dodatków, np. sukni, bukietu, obrączek itp. Kolejne 10 – 20 minut to ujęcia z kościoła – pokazanie miejsca ceremonii a także detali (np. dekoracji), zebranych gości, wejście pary młodej, czytania (zwykle na życzenie pary młodej), kazanie, przysięga małżeńska, wyjście z kościoła. Pozostałą część filmu stanowią ujęcia na sali i podczas wesela, np. ogólne przedstawienie miejsca wesela, przyjazd pary młodej, przywitanie, pierwszy taniec, tańce z gośćmi, tort i zabawy oczepinowe. Oczywiście wszystko zależy od konkretnego ślubu  oraz indywidualnych życzeń pary młodej.

 • Czy oddajecie wszystkie zdjęcia z dnia ślubu?

Nie. Z 11 godzinnego reportażu oddajemy minimum 300 lub 400 zdjęć (w zależności od tego, czy wybierzecie opcję z jednym fotografem, czy robimy zdjęcia we dwójkę). Zdarza się, że ładnych ujęć jest więcej, wtedy dodatkowe zdjęcia dodajemy gratis. Wszystkie oddane Wam fotografie poddane są obróbce.
Nie oddajemy nieudanych zdjęć.

 • Czy jest możliwość otrzymania wszystkich ujęć filmowych z dnia ślubu?zdjęcia ze ślubu Poznań, fotografia ślubna Poznań, filmowanie ślub Poznań, kamerzysta ślubny Poznań, foto video Poznań, fotografia ślubna Poznań, film ze ślubu Poznań, zdjęcia ze ślubu Poznań

Można dodatkowo zamówić u nas montaż całego (udanego) materiału filmowego z dnia ślubu. Tak zmontowany materiał ma zwykle długość około 2 godzin – wszystko zależy od dynamiki wesela. Nie oferujemy oddania wszystkich nagranych ujęć, ponieważ nie oddajemy nieudanych nagrań.

 • Czy oddajecie również surowy materiał – RAWy, niezmontowany materiał filmowy?

Nie, nie oferujemy oddania surowego materiału. Samo nagranie ujęć czy zrobienie zdjęć to tylko połowa naszej pracy, drugą połowę stanowi praca nad ujęciami i zdjęciami – nie ma możliwości zamówienia u nas połowicznych usług ani otrzymania surowego materiału wraz z obrobionymi zdjęciami czy zmontowanym filmem.

 • Ile zdjęć oddajecie czarno białych a ile kolorowych?

Zdjęcia czarno białe stanowią zwykle około 10 – 20 % zdjęć z całego reportażu. 

 • Nie chcemy zdjęć czarno białych, nie podobają nam się – czy możemy dostać wszystkie w kolorze?

Tak, jednak trzeba nam o tym wcześniej powiedzieć – najlepiej wspomnieć o tym podczas ustalania szczegółów  dotyczących dnia ślubu. 

 • Jesteśmy zakochani w czarno białych zdjęciach, czy moglibyśmy ich dostać więcej niż 10 – 20% zdjęć z całego reportażu?

Oczywiście :) Najlepiej, jeśli nam o tym powiecie podczas ustalania szczegółów dotyczących dnia ślubu.

 • Co obejmuje obróbka zdjęć?

Obróbka zdjęć obejmuje poprawę balansu bieli, kadru, ekspozycji, kontrastu, nasycenia kolorów – oczywiście w razie potrzeby.

 • Co obejmuje retusz zdjęć?

Retusz zdjęć obejmuje delikatną poprawę skóry twarzy pary młodej, tzn. usunięcie drobnych niedoskonałości, cieni pod oczami czy ewentualne rozjaśnienie twarzy.

 • Utraciliśmy materiał, który od Was dostaliśmy z dnia ślubu, czy jest możliwość otrzymania kopii?

Tak. Materiały, które od nas otrzymaliście, przechowujemy zwykle jeszcze dwa lata po Waszym ślubie. Wystarczy zamówić u nas dodatkowy pendrive :)

foto video Poznań, film ślubny Poznań, sesja ślubna Poznań, fotografia ślubna Poznań, zdjęcia ślubne poznań, film ze ślubu Poznań, foto video Poznań, fotograf na wesele Poznań, kamerzysta ślubny Poznań, fotograf ślubny poznań, fotografia ślubna Poznańsesja ślubna Poznań, film ślubny poznań, fotografia ślubna Poznań, filmowanie wesel poznań, foto video Poznań, kamerzysta ślubny poznań, kamerzysta na wesele Poznań, fotograf ślubny Poznań, fotografia ślubna Poznań

………….

 • Czy można u Was zamówić prezentację zdjęć z podkładem muzycznym?

Tak, koszt takiej prezentacji to 300 zł (składa się ona ze 100 wybranych przez Was ujęć)

 • Dostaliśmy ciekawe ujęcia filmowe nagrane przez gości weselnych – czy można dodać je do naszego filmu?

Tak – o ile tylko ujęcia będą się do tego nadawały. Wcześniej musimy przejrzeć te ujęcia i jeśli będzie możliwość wykorzystania ich w Waszym filmie, to wystarczy zamówić u nas dodatkowy montaż.

 • Mamy ujęcia filmowe z naszej podróży poślubnej – czy można użyć ich do naszego filmu ślubnego?

Tak – o ile tylko ujęcia będą się do tego nadawały. Wcześniej musimy przejrzeć te ujęcia i jeśli będzie możliwość wykorzystania ich w Waszym filmie, to wystarczy zamówić u nas dodatkowy montaż.

Albumy

 • Czy przygotowujecie fotoalbumy / albumy ze zdjęciami?film ślubny Poznań, fotograf na wesele Poznań, sesja ślubna Poznań

Tak, można u nas zamówić fotoalbumy lub albumy. Zdjęcia i opis przykładowego fotoalbumu znajdziecie tutaj.

 • Czy moglibyśmy zobaczyć przykładowy fotoalbum?

Tak, zapraszamy do nas na spotkanie, gdzie możecie zobaczyć, jak wygląda przykładowy fotoalbum, jego zdjęcia możecie zobaczyć tutaj.

 • Kiedy należy zamawiać album?

Album najlepiej zamawiać w momencie podpisywania umowy na nasze usługi.

 • Czy musimy decydować się na album w momencie podpisania umowy, czy można to zrobić później?

Album można zamówić później, jednak wówczas jego cena może się zmienić. Zamawiając album przy podpisywaniu umowy masz pewność, że zapłacisz za niego tyle, ile jest w umowie, nawet jeśli cena albumu wzrośnie u introligatora, z którym współpracujemy.

 • Czy para młoda ma wpływ na wybór zdjęć do fotoalbumu?

Oczywiście :) Możemy wybrać zdjęcia do fotoalbumu i przygotować rozkładówki, które przesyłamy Wam do akceptacji (wtedy jest czas na ewentualną wymianę jakiegoś ujęcia), możecie również sami wybrać wszystkie ujęcia, z których składamy rozkładówki.

film ślubny Poznań, sesja ślubna Poznań, fotografia ślubna Poznań

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook

Fotografia ślubna Poznań – galeria

Film ślubny Poznań – galeria

Tagi: zagraniczna sesja zdjęciowa, fotograf ślubny poznań, fotograf na wesele poznań, fotograf na ślub poznań, fotografia ślubna poznań, kamerzysta na ślub poznań, kamerzysta na wesele poznań, kamerzysta ślubny poznań, film ślubny poznań, sesja ślubna poznań, film ze ślubu poznań, film wesele poznań, podziękowania dla rodziców poznań, film podziękowania dla rodziców poznań, fotograf poznań, kamerzysta poznań, teledysk ślubny poznań, foto video poznań, foto wideo poznań, fotograf i kamerzysta poznań, filmowanie poznań, sesja poślubna Poznań, sesja plenerowa Poznań, zdjęcia ślubne Poznań, filmowanie ślubów Poznań, fotografia i film poznań, klip ślubny poznań, filmowanie wesel poznań, fotografia i filmowanie poznań, wideofilmowanie Poznań, fotografia weselna Poznań, fotograf ślub Poznań, fotograf wesele Poznań, film ślub Poznań, kamerzysta ślub Poznań, kamerzysta wesele Poznań, reportaż ślubny Poznań, reportaż ślub Poznań, fotografia ślub Poznań, sesja ślub Poznań, zdjęcia ze ślubu Poznań, fotografie ze ślubu Poznań, filmowanie ślub Poznań, film dla rodziców Poznań, sesja ślubna Poznań, fotografia i film ślubny Poznań