fotografia ślubna poznań, film ślubny poznań

Przygotowania przedślubne na zdjęciach i filmie ślubnym

Przygotowania w dniu ślubu najczęściej zaczynają się już od samego rana. Tego dnia wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik, każda czynność, jak np. makijaż, fryzura, ubieranie sukni/ garnituru, błogosławieństwo powinna być ustalona na konkretną godzinę (oczywiście z zapasem czasu). Usługodawcy, wybrani często na dwa lata czy rok przed dniem ślubu, także wiedzą co i kiedy robić. Parze młodej i ich przygotowaniom towarzyszy, poza nerwami i ogromnymi emocjami, więcej osób – rodzina, świadkowie, przyjaciele. Bywa, że te wszystkie osoby muszą pomieścić się w niewielkim mieszkaniu a to powoduje dodatkowy stres i rozgardiasz.

 

 

Część osób zastanawia się więc, po co jeszcze do tego wszystkiego im kamerzysta czy fotograf – nie dość, że samo przygotowanie się do ślubu jest związane ze stresem, dodatkowo tyle osób w domu, więc na co nam jeszcze fotograf i kamerzysta biegający i uwieczniający ten cały bałagan?

fotograf ślubny szczecin, fotografia i filmowanie szczecinfotografia ślubna Poznań, film ślubny Poznań, zdjęcia ślubne Poznań

film ślubny konin, filmowanie ślubów konin

 

 

 

 

 

 

 

 

Podstawą są tutaj Wasze wymagania – pierwsze pytanie, jakie powinniście sobie zadać, to czy podobają Wam się zdjęcia z przygotowań widziane u fotografów ślubnych czy koleżanek wcześniej biorących ślub? Najczęściej na zdjęciach tych znajdują się wszystkie piękne rzeczy, które gromadziliśmy lub planowaliśmy przez cały czas, od kiedy zaczęliśmy myśleć o ślubie – buty, garnitur, suknia, obrączki, muszka, wymarzony bukiet. Poza tymi cudownymi dodatkami, które sprawiają, że ten dzień jest wyjątkowy, są uwieczniani oczywiście ludzie – końcowy etap makijażu czy fryzury, zakładanie sukni oraz garnituru, wejście pana młodego, błogosławieństwo a także wiele innych sytuacji podczas przygotowań. Jeśli jesteście pewni, że nie chcecie mieć takich zdjęć, nie interesuje Was to także na filmie, to faktycznie można zrezygnować. Jeśli jednak nie macie pewności, to warto zastanowić, się nad kilkoma rzeczami:

fotograf na ślub poznań, fotografia ślubna poznań, fotograf poznań, fotograf na ślub, fotografia ślubna, filmowanie ślubów poznań, foto-video poznań

  • czy w tak stresujących chwilach jesteście w stanie wyłapać to wszystko, co dzieje się wokół Was i to zapamiętać? Większość par mówi nam później, że połowy wydarzeń z tego dnia nie pamięta, nerwy działały w taki sposób, że nie docierało do nich to, co działo się podczas przygotowań do ślubu i to, co widzą na zdjęciach czy filmie zaskoczyło ich  i pozwoliło im przypomnieć sobie pewne zdarzenia.
  • co zyskujecie rezygnując z przygotowań na zdjęciach ślubnych lub filmie? Właściwie pewnie nic. Chyba, że wiąże się to z ceną reportażu u fotografa i kamerzysty, jednak zazwyczaj zniżka za rezygnację z przygotowań nie będzie duża – termin jest zajęty a pracy w dniu ślubu podczas przygotowań jak i później podczas obróbki tych nie będzie aż tyle, żeby rabat był duży, o ile w ogóle zostanie przyznany.
  • Jeśli chcecie zachować intymność podczas np. błogosławieństwa, co jest zrozumiałe (często towarzyszą temu łzy i wielkie emocje, którymi młodzi nie chcą się dzielić i chcą, żeby obok nich była w tym momencie jedynie najbliższa rodzina), to wystarczy poinformować fotografa i kamerzystę, że wolicie być sami  w tym momencie przygotowań.
  • jeśli boicie się, że na Waszym filmie i zdjęciach z przygotowań będą nagrane tylko bałagan i zamieszanie, to zastanówcie się, czy profesjonalni usługodawcy, działający kilka czy kilkanaście lat w branży nie poradzą sobie z tym? Czasem wystarczy wykadrować lub ustawić się w odpowiednim miejscu, aby zniknęły z kadru niepożądane elementy. Tu chodzi o wspomnienia, piękne chwile z dnia, który już się nie powtórzy :) Za kilka lat te momenty  na filmie czy kilka zdjęć będzie dla Was na miarę złota.
  • jeśli uważacie, że fotograf ślubny czy kamerzysta będzie Was dodatkowo stresował podczas przygotowań, to zastanówcie się, czy nie będzie Was stresował podczas ceremonii i pierwszego tańca – jeśli tak, to czy nie będzie lepiej oswoić się troszkę z ich obecnością i z obiektywem wcześniej?
  • pod uwagę powinniście wziąć także tradycje, bo te są różne w różnych rejonach Polski a niekiedy wpływają na nasze decyzje. Naszym miejscem pracy jest najczęściej Poznań i okolice – tu zwykle fotografujemy i filmujemy przygotowania. Z naszego doświadczenia wynika, że w wielu rejonach kraju rejestracja przygotowań to standardowa usługa – w tej kwestii raczej decydują rodzinne tradycje i to, jak Wy sami się na to zapatrujecie. Jedynie czasami ktoś rezygnuje np. z uwieczniania błogosławieństwa – czasami ktoś chce, żeby był z nimi wtedy tylko fotograf ślubny, czasami rodzina chce być zupełnie sama.
  • efektem końcowym pracy fotografa ślubnego i kamerzysty, jak wiadomo, będzie album ze zdjęciami oraz film. Oba są nie tylko efektem rejestracji wydarzeń z dnia ślubu, są także opowieścią, do której będziecie wracać przez lata, później Wasze dzieci i wnuki. Jak każda opowieść, powinna mieć swój początek, rozwinięcie i zakończenie :)


filmowanie ślubów poznań, foto - video poznańfilmowanie ślubów szczecin, film ślubny szczecin, fotografia ślubna szczecin, fotograf ślubny szczecin, foto video szczecinfotografia ślubna szczecin, fotograf ślubny szczecin, foto video szczecin, filmowanie szczecin

 

 

 

 

 

 

 

 

My jako usługodawcy możemy jedynie podpowiedzieć kilka rzeczy :) Oboje uważamy, że warto ująć przygotowania – w całym zamieszaniu i stresie umyka Wam wiele rzeczy a tak naprawdę to właśnie przygotowania do ślubu (zarówno te na kilka miesięcy przed jak i te w dniu samego ślubu) są podobno jednymi z najpiękniejszych wspomnień. Możecie też nie zdawać sobie sprawy, ile cudownych ujęć do filmu tracicie i jak bardzo urozmaicą one Wasz film, spowodują, że nabierze niepowtarzalnego charakteru a po swój album z chęcią sięgniecie nie tylko na rodzinnych
spotkaniach. Przygotowania są też dobrym czasem na wykonanie pięknych portretów pannie młodej i panu młodemu – razem i osobno. Angażując się tak bardzo w to wszystko – wybór sukni, garnituru, butów, dodatków, dbając o swój wygląd w dniu ślubu, warto mieć chociaż kilka zdjęć, które po latach przypomną Wam, jak pięknie wyglądaliście tego dnia. Zbędnego stresu na pewno unikniecie, kiedy będziecie odpowiednio przygotowani na dzień ślubu i wcześniej zadbacie o pewne rzeczy, szerzej ten temat poruszymy w innym wpisie. Czasami, jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, warto porozmawiać ze swoimi usługodawcami, zapytać ich o wszystko i poprosić o rady przed dniem ślubu – w końcu byli świadkami niejednych ślubnych przygotowań i mogą co nieco podpowiedzieć :)

foto video poznań, fotografia ślubna poznań, filmowanie ślubów poznań, kamerzysta na wesele poznań, kamerzysta na ślub poznań, fotografia ślubna

Z relacji par młodych wynika, że nie żałują decyzji o fotografowaniu i filmowaniu swoich przygotowań :) To pozwoliło im oswoić się z obiektywem, po ślubie przypomnieć sobie kilka chwil, które w tym dniu wyparł stres i mają piękną pamiątkę do końca życia. Nie chcemy przez to powiedzieć, że rezygnacja z przygotowań jest złym wyborem, chcemy Was jedynie naprowadzić na to, że powinna to być świadoma decyzja, której nie pożałujecie, bo wcześniej zastanowiliście się nad tym, przemyśleliście wszystko i rozważyliście argumenty za i przeciw. Najgorsze jest chyba to, żeby czegoś żałować z dnia ślubu – nie pozwólcie na to! :)

 

A teraz to, co lubimy najbardziej, czyli galeria zdjęć wykonanych podczas przygotowań u kilku par :) Zapraszamy do oglądania!

Wszystkie bukiety pokazane w tym wpisie wykonała www.konsystencja.pl

Fotograf ślubny Poznań – galeria

Film ślubny Poznań – galeria