Fotograf ślubny Poznań

Zapewne podczas przygotowań do ślubu nie jeden raz zastanawialiście się, jak powinniście się przygotować do zdjęć ślubnych. W końcu na co dzień nikt nie zwraca na nas aż takiej uwagi, jak podczas ślubu i wesela. Zapewne niejednego z Was stresuje myśl, że fotograf ślubny, który podczas ceremonii a także zabawy weselnej nie spuszcza Was z oka. Postaram się w tym wpisie dać kilka wskazówek, co należy zrobić, by zdjęcia ślubne nie były udręką i koniecznością a przyjemnością i aby przeglądanie ich po latach wywoływało uśmiech na Waszych twarzach :)

Nie daj się zwariować

Łatwo o zawrót głowy podczas przygotowań do ślubu: tyle na do zrobienia, za późno, coś poszło nie tak…a tu jeszcze fotograf, łatwo o stres, a stres urodzie nie sprzyja. Nie sprzyja też naturalnym i wdzięcznym zdjęciom ślubnym. Daj sobie chwilę, to Twój moment, nie czekaj ze zdjęciami z przygotowań do ostatniej chwili, nerwowo wypatrując Pana Młodego. Jako fotograf ślubny bardzo doceniam, gdy Pani Młoda zaplanowała sobie czas tak aby przeznaczyć odpowiednia ilość czasu na pierwsze zdjęcia w sukni ślubnej.

Oczywiście nie zawsze tak bywa, tak jak u Darii w tym roku, gdzie miałem dosłownie 5 minut na aby zrobić zdjęcia w sukni. Jak widać, na zdjęciach wcale nie widać pośpiechu, ani stresu. Udało mi się szybko rozluźnić atmosferę i poinstruować Darie jak się ustawić aby wyglądać korzystnie. Jednocześnie udało mi się wydobyć wiele naturalnego, niewymuszonego wdzięku. Zapraszam do obejrzenia innych zdjęć z przygotowań.

Maciej_Pietrzynski_fotografia_slubna_poznan_ (7 of 10)

Entuzjazm przede wszystkim

W dniu ślubu łatwo zapomnieć o co w tym wszystkim chodzi. Przesadne zamartwianie się drobiazgami może doprowadzić do tego, że zamiast przeżywać własny ślub Para Młoda stara się „wykonać plan”.

Nie zapominajmy że jest to radosne wydarzenie, nie traćmy pogody ducha i dajmy się ponieść emocjom. Wszystko to doskonale widać na zdjęciach. Prawdziwej radości radość lśni na zdjęciach jak diament, nie sposób tego podrobić. Sprawdźcie pozostałe zdjęcia z ceremonii ślubnej.

Zapomnieć o całym świecie

Podczas sesji zdjęciowej sytuacja jest inna- nastawiamy się na zrobienie zdjęć do albumu, chcemy aby wszystko wyglądało idealnie, ustawiamy, pozujemy…W mojej pracy jednak zawsze podrzucam klientom pomysły na to aby nieco się wyluzować, zrobić kilka spontanicznych zdjęć, pozwolić im być bardziej sobą. Polecam też poza ustawianymi zdjęciami aranżować sytuacje podczas, których para zupełnie jest pochłonięta czym innym tylko nie pozowanie do zdjęć. Kiedy fotografowane osoby są czymś zajęte, spędzają miło czas, efekty zdjęciowe są zupełnie inne- naturalne, zdawkowe, pełne uroku. W poszukiwaniu ciekawych miejsc na sesję często opuszczam Poznań ale często-gęsto uliczki, zaułki i skwerki są świetnym miejscem na kilka zdjęć. Zdjęcie poniżej wykonałem w ogródki kawiarni przy Starym Rynku w Poznaniu. Więcej zdjęć z sesji plenerowych zobaczycie tutaj:  Portfolio

Zachowując podczas sesji plenerowej zdrowe proporcje między zdjęciami pozowanymi oraz spontanicznymi, mam gwarancję że będę miał dopracowane zdjęcia do albumu ale tez otwieram się na możliwość zrobienia tych bardziej uczuciowych i spontanicznych.

Maciej Pietrzyński

Fotografia ślubna Poznań – galeria

Film ślubny Poznań – galeria