podziękowania dla rodziców w formie filmu Poznań, filmowanie ślubów Poznań

Podziękowania dla rodziców

Jak podziękować rodzicom? To pytanie zadaje sobie większość par biorących ślub. Najczęściej jest to kilka ciepłych zdań na weselu oraz bukiety i/ lub upominki dla rodziców – wino lub inny alkohol, słodycze, dobra kawa itp. Niektóre pary szukają jednak czegoś bardziej wyjątkowego, dedykowanego właśnie rodzicom (często także dziadkom, wujkom, rodzeństwu), chcą pokazać, że aby im podziękować, to w jakiś sposób poświęcili swój czas, włożyli w to sporo wysiłku, serca i przygotowali coś wyjątkowego specjalnie dla nich, prezent który jest przeznaczony tylko dla konkretnych osób i którego nie kupimy w sklepie.

Ostatnio coraz bardziej popularną formą podziękowań jest film – podziękowania dla rodziców. Usługi takie świadczy większość kamerzystów ślubnych działających na rynku. Film z podziękowaniami można wyświetlić podczas wesela, radość rodziców, jaką sprawia im taki film jest niezwykła, nie brakuje też ogromnego wzruszenia :) Każdy rodzic widząc nagranie wie, że jest to wykonane specjalnie dla niego, cały czas i praca, jaką para młoda włożyła w nagranie jest spora i trudno tego nie dostrzec. Pomysły na wykonanie filmu z podziękowaniami także będą różne a główną rolę w nim gracie Wy, dlatego macie pewność, że dacie rodzicom coś wyjątkowego, po co nie wystarczy pójść do sklepu czy kwiaciarni. Teraz kilka nagrań a w dalszej części wpisu zobaczycie, jak się przygotować przed przystąpieniem do realizacji takiego filmu :)

Oto kilka naszych realizacji filmów z podziękowaniami dla rodziców :)

Daria i Michał – podziękowania dla rodziców

https://www.youtube.com/watch?v=0HK9QNJPUrw

Magda i Przemek – podziękowania dla rodziców

https://youtu.be/i5D2tr2TVdg

podziękowania dla rodziców w formie filmu Poznań, filmowanie ślubów Poznańfilm podziękowania dla rodziców poznań, podziękowania dla rodziców w formie filmu podziękowania-dla-rodziców-poznań

 

 

 

 

 

 

Kamila i Bartek – podziękowania dla rodziców

Maja i Michał – podziękowania dla rodziców

foto - video poznań, film ślubny poznań, filmowanie ślubów poznańpodziękowania dla rodziców w formie filmu, filmowanie wesel poznań, film ślubny poznańfotografia ślubna poznań, film ślubny poznań, foto - video poznań, kamerzysta ślubny poznań

 

 

 

 

 

 

filmowanie ślubów i wesel poznań, foto-video poznań, kamerzysta ślubny poznańfilmowanie ślubów poznań, filmowanie wesel poznań, film ślubny poznań, podziękowania dla rodziców

film ślubny poznań, filmowanie ślubów poznań, foto - video poznań

 

 

 

 

 

 

 

 

Podziękowania dla rodziców w formie filmu – jak się przygotować?

  • na początek oczywiście wybieramy usługodawcę, najwygodniej wybrać kamerzystę, którego będziemy mieli podczas swojego ślubu. Możemy też zapytać znajomych, czy kogoś polecą lub poszukać w internecie. Oczywiście powinniśmy przejrzeć portfolio naszego usługodawcy i sprawdzić, czy odpowiada nam jego styl.
  • musimy zastanowić się i wiedzieć, czego chcemy – podziękowania dla rodziców w formie filmu mogą być wykonane na kilka sposobów, warto wcześniej obejrzeć tego typu filmiki i wiedzieć, co nam się podoba a co nie. Zastanówcie się też, czy chcecie mówić w filmie, czy wolicie, by Wasze głosy nie były puszczane.
  • jeśli już mniej więcej wiecie, jaki film Was interesuje, to warto zastanowić się, za co chcecie podziękować rodzicom – wypiszcie to wszystko na kartce.
  • macie ustalone, za co będziecie dziękować, to teraz czas przemyśleć, w jaki sposób to zrobicie – w jaki sposób przedstawicie każdą z tych rzeczy na filmie. Jeśli chcecie pokazać to na kartkach, to powinniście przygotować je wcześniej, żeby w dniu nagrania nie tracić już na to czasu. Dobrze wygląda też ujęcie, kiedy tworzycie taką kartkę, ale wypisanie ich wszystkich i nagrywanie tego to strata czasu, wystarczy nakręcić to w przypadku jednej – dwóch. Jeśli chcecie, aby to, za co dziękujecie rodzicom było przedstawione w inny sposób, to warto pomyśleć nad tym wcześniej, żeby wszystko przygotować (np. napisy na koszulkach, napisy wykonane z ułożonych cukierków, napis kredą na asfalcie, napisy na balonach). Jeśli będziecie mówić w filmie, za co dziękujecie, to także przydadzą Wam się jakieś rzeczy, które urozmaicą film. Macie pupila? Jeśli tak, to świetnie! – zabierzcie go ze sobą na nagranie :) To wszystko to elementy, które powinny pokazać, że ten film jest dedykowany właśnie dla Waszych rodziców, że jest w nim jakaś część Was – jeśli macie jakieś pasje, wspomnienia, wszystko co ma związek z rodzicami, to wykorzystajcie to! Ogranicza Was jedynie Wasza wyobraźnia :)
  • Już wiecie za co i w jaki sposób podziękujecie rodzicom, teraz przyszedł czas na znalezienie do tego odpowiednich miejsc – czy film będzie nagrany w lesie, w parku, w domu czy w mieście. Może być zrealizowany w kilku lokalizacjach.
  • Macie już listę rzeczy, za które chcecie podziękować, wiecie, w jaki sposób i gdzie to zrobicie, teraz czas zrobić plan, czyli mały scenariusz – zaplanować wszystko od A do Z, zastanowić się, od jakiej lokalizacji zacząć i kiedy :)
  • najlepszy czas nagrania w ciągu dnia może podpowiedzieć Wam kamerzysta :) Zazwyczaj są to godziny przed lub po południu. Jeśli jednak planujecie nagrania w jakimś wnętrzu, to godziny mogą się zmienić.
  • kiedy wykonać nagranie? O to najlepiej zapytać kamerzystę, który się tym zajmie – każdy inaczej pracuje. My wykonujemy takie podziękowania najczęściej około miesiąc przed dniem ślubu – jest wtedy czas na montaż a później na ewentualne zmiany.
  • i na koniec kilka rad: odpowiednio wcześniej przygotujcie sobie wszystkie rzeczy, które będą Wam potrzebne podczas nagrań, bądźcie wypoczęci, wskazany jest też dobry humor :) Oczywiście nie zaszkodzi też zadbać o swój wizerunek – w filmie już nie usuniemy tak łatwo niedoskonałości z twarzy jak na zdjęciach, więc warto zrobić sobie makijaż (ta uwaga odnosi się także do panów! -makijaż zakamufluje wszelkie niedoskonałości, nie będzie widoczny na filmie a twarz będzie wyglądać bardzo dobrze). Warto ubrać wygodne ciuchy, w których będziecie się dobrze czuli a jeśli planujecie nagrywać sytuacje, w których łatwo się pobrudzić, to zabierzcie coś do przebrania. Podczas nagrań część rzeczy wychodzi spontanicznie i są to świetne ujęcia, ale pamiętajcie, że bez ogólnego planu będzie trudno, więc zawsze warto go zrobić :)

Podziękowania dla rodziców w formie filmu na pewno są niezastąpioną pamiątką. Wyświetlane na weselach zawsze niosą ze sobą śmiech, wzruszenie, każdy będzie zainteresowany :)

 

 

Zdjęcia dla rodziców na podziękowania

Bardzo dobrą alternatywą zamiast filmu jest sesja zdjęciowa – żaden rodzic nie wzgardzi taką pamiątką, wykonaną specjalnie dla niego :) Do zdjęć zrobionych przed ślubem można dołączyć również starsze fotografie z dzieciństwa albo skomponować z nich wszystkich piękny album  – łezkę wzruszenia może tam wywołać miły komentarz obok zdjęcia lub osobno napisane podziękowania :) Jeśli są to pojedyncze zdjęcia, to można dać je oprawione w ramkę

Taką sesję, z której fotografie miały posłużyć na prezent dla rodziców, wykonaliśmy dla Kasi i Daniela, oto kilka zdjęć z tej sesji :)

fotografia ślubna poznań

fotografia ślubna Poznań

zdjęcia ślubne poznań wykonane przez fotograf ślubny poznań

fotografia ślubna Poznań